Turite klausimų? Parašykite mums

    I – IV 8:00 – 17:00 / V 8:00 – 16:45 / VI – VII Uždaryta

    +370 655 35398

    Viršuje

    Kai virusai verčia iš kojų

    Water ionizer / Kai virusai verčia iš kojų

    Naudinga informacija:

    Kai virusai verčia iš kojų

    Ne paslaptis, kad kartu su rudeniu prasideda ir virusinės infekcijos. Šiemet jos užklupo gerokai anksčiau nei įprasta. Užuot mėgavęsi besispalvinančia gamta, liekame įkalinti namuose nosinių ir virusų apsuptyje. Ir vėl tenka šauktis gydytojo pagalbos, leisti pinigus vaistams, o mėnesio pabaigoje skaičiuoti centus, kad sudurtume galą su galu. Kokios pagrindinės priežastys lemia staigų ligų plitimą?

    Po atostogų – liga

    Gydytoja pulmonologė Loreta Karsokienė teigia, kad vienas iš veiksnių, skatinančių susirgimus – tai masinis sugrįžimas į darbovietes bei mokymosi įstaigas po ilgesnių atostogų. „Pakanka vieno sergančio ir virusas gali pasklisti. Pastebiu, kad taip dažniausiai nutinka po atostogų. Ypač jei būna nepalankūs orai“,–  pastebėjimais dalijasi L. Karsokienė.

    Paplitus virusui serga ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Pulmonologės tvirtinimu, pagrindinės susirgimų priežastys yra gausūs sambūriai bei dažnas buvimas patalpose. Drėgnas, šaltas oras itin palankus peršalimui: „Tada daugiau virusų cirkuliuoja, lengviau apsikrėsti vienam nuo kito, – aiškina specialistė. – Patalpose žmonės užsidaro langus, nes nori kad būtų šilčiau, mažiau vėdinasi ir tuo pačiu aplinkoje palaiko prastą mikroklimatą, kuris didina susirgimų riziką.“

    Nevėdinamos patalpos

    Jei ilgesnį laiką būsite patalpoje su sergančiu žmogumi, viruso išvengti praktiškai neįmanoma. Vis dėlto, siekiant apsisaugoti nuo ligos, tiek sergantysis, tiek aplinkoje būnantys asmenys turi laikytis nepriekaištingos higienos, dažnai plauti rankas muilu. „Virusas dažniausiai paskleidžiamas oro lašeliniu būdu: čiaudint, kosint, valant nosį. Jeigu rankos gerai nenuplaunamos, o vaikštant liečiami daiktai – stalas, rankenos, jungikliai – virusas pernešamas kitiems. Tačiau visa higiena gali nueiti perniek, jeigu patalpa nebus tinkamai vėdinama, nes virusai joje sėkmingai sklis.

    Pasak gydytojos, labai priklauso, kiek laiko praleidžiama su sergančiu asmeniu. „Labai priklauso kiek laiko praėjo po žmogaus apsilankymo: užtrukęs pusę valandos – palieka daugiau virusų, trumpiau – mažiau. Jeigu išėjus jam patalpa gerai išvėdinama arba jei oras išvalomas specialiais įrenginiais, tikimybė susirgti irgi mažesnė, nes virusas išsisklaido“, – apie pavojus pasakoja gydytoja pulmonologė.

    Karsokienės teigimu, sušalęs organizmas patiria stresą, taip jo imunitetas tampa silpnesnis, o tada greičiau „prikimba“ virusinės infekcijos. „Taigi, jei esi sušalęs ir šalia kažkas čiaudo, kosti, tai greičiau susirgsi, nei tas, kuris saugosi ir yra šiltai apsirengęs“, – apibendrina gydytoja.

    Skaityti plačiau
    lt_LTLietuvių kalba