Turite klausimų? Parašykite mums

    I – IV 8:00 – 17:00 / V 8:00 – 16:45 / VI – VII Uždaryta

    +370 655 35398

    Viršuje

    Gastroenterologas Igoris Strupeikis

    Water ionizer / Gastroenterologas Igoris Strupeikis

    Šiais amžino skubėjimo ir streso laikais daugybė žmonių skundžiasi įvairiais virškinimo sutrikimais. Viena iš dažnų problemų – stemplę deginantis rėmuo.

    Nuolat jonizuotą šarminį vandenį geriantys žmonės džiaugiasi, kad sėkmingai atsikratė rėmens ėdimo, nors jis kamavo ne vienerius metus, jiems nebereikia skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų, tapusių nuolatiniais palydovais.

    Tai, kad jonizuotas šarminis vanduo padeda nugalėti rėmenį ir refliuksą, nestebina šiauliečio gydytojo gastroenterologo Igorio Strupeikio.

    Pasak ilgametę patirtį turinčio gastroenterologo, teigiamas jonizuoto vandens poveikis normalizuojant skrandžio rūgštingumą – akivaizdus.

    „Skeptikai tvirtina, kad šarminis vanduo, patekęs į skrandį, naudos neduoda, nes skrandžio rūgštys šarmą neutralizuoja. Tačiau žmogaus organizmas – sudėtinga sistema, kurioje vienu metu vyksta daugybė procesų“, – sako I. Strupeikis.

    Mokslininkai seniai yra nustatę, kad skrandyje vyrauja rūgštinė terpė, kurioje virškinamas maistas,  vėliau patenkantis į dvylikapirštę žarną. Paprastai „vartai“ tarp skrandžio ir dvylikapirštės žarnos, vadinamasis sfinkteris, funkcionuoja taip, kad apvirškintas maistas patenka į dvylikapirštę žarną, o tulžis iš pastarosios į skrandį – ne. Tačiau esant uždegimui sfinkteris neatlieka savo funkcijos ir stiprus šarmas – tulžis – patenka į skrandį. Skrandis, gindamasis nuo šarminės terpės, tulžį bando izoliuoti ir aukštyn iškelia druskos rūgštį. Šiai patekus į stemplę  jaučiamas nemalonus deginimas, ėda rėmuo.

     

    Rėmuo ne tik sukelia nemalonius pojūčius. Jei skrandžio epitelis prisitaikęs prie nuolatinio druskos rūgšties poveikio, tai šiai dažnai patenkant į stemplę, pastarosios dengiamasis sluoksnis išopėja, ilgainiui epitelyje susiformuoja ilgai negyjančios opos, o tuomet kyla grėsmė, kad gali išsivystyti ir vėžinės ląstelės.

    Pasak gydytojo I. Strupeikio, į skrandį patekęs jonizuotas šarminis vanduo sumažina rūgštingumą –skrandžio pH padidėja. Skrandyje sumažėjus rūgštingumui, organizmas iškart reaguoja ir ima gaminti daugiau skrandžio rūgšties, tačiau jos gamybos metu susidaro natrio hidrokarbonatas – organizmą šarminanti druska. Patekęs į kraują, jis šarmina visą žmogaus organizmą. O juk tai labai svarbu – organizmo šarminimą mokslininkai įvardija kaip puikų būdą atitolinti senėjimo procesą. „Mūsų mityboje – daug organizmą rūgštinančių produktų: nuo mėsos kepsnio iki kavos puodelio. Tokiam maistui suvirškinti reikia mažiau skrandžio rūgščių, todėl jų išsiskyrimo mechanizmas išsiderina, „aptingsta“. Netrukus pajuntame pasekmes – ima kamuoti rėmuo. O nuolat geriant jonizuotą  šarminį vandenį, skatinamas tolygus skrandžio rūgščių išsiskyrimas, užtikrinamas geras virškinimo sistemos darbas ir  rėmuo nebekamuoja“, – paaiškino  I. Strupeikis.

    lt_LTLietuvių kalba