Kita informacija:
Pakankamas vandenis kiekis organizme yra vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių gerus rezultatus bei gerą savijautą sportuojant. Sportuojant prarandame daug daugiau skysčių ir mineralinių druskų nei esant mažam fiziniam aktyvumui, todėl būtina atstatyti skysčių trūkumą organizme. Svarbu ne tik pasirinkto vandens kiekis, bet ir jo savybės. Jonizuotas šarminis vanduo yra ypač tinkamas sportuojantiems žmonėms dėl savo unikalių savybių, kurias įgyja elektrolizės metu.
Natūralus antioksidantas didesnei ištvermei
Jonizuotas šarminis vanduo yra natūralus antioksidantas. Antioksidantai sporte, taip pat ir bet kurioje kitoje veikloje, yra labai svarbūs organizmui, nes stiprina bendrą imuninę sistemą, stabdo ląstelių DNR pažeidimus, aktyvuoja gyvybinius organizmo procesus. Sportuojant tai svarbu, nes leidžia atlaikyti didesnes apkrovas ir taip pasiekti geresnių rezultatų. Didelis fizinis krūvis, fizinis ir emocinis išsekimas, pervargimas skatina oksidacinį stresą (kitaip tariant, greitesnį organizmo alinimą). Mokslininkų įrodyta, kad su šiomis problemomis natūraliai padeda kovoti antioksidantai, kurių žinomiausi vitaminas C, E, selenas. Antioksidantai taip pat skatina enzimų gamybą, kurie ypač svarbūs svorio reguliavimui, virškinimui, maisto įsisavinimui, hormonų lygių palaikymui, svarbūs ir grožiui – sveikiems nagams, plaukams, odai. Taigi antioksidacinės jonizuoto šarminio vandens savybės mažina didelio krūvio sukeliamą oksidacinį stresą, didina ištvermę, leidžia intensyvinti treniruotes.
Susidarančių rūgščių neutralizavimas
Jonizuoto šarminio vandens pH yra aukštesnis nei įprasto vandens, todėl mažina tikimybę susidaryti pieno rūgščiai raumenyse treniruočių metu. Kol sportuojama neintensyviai, pieno rūgštis nesigamina, tačiau intensyvios treniruotės metu, kai ląstelėms pradeda trūkti deguonies, raumenyse gaminasi pieno rūgštis. Dėl to po treniruotės dažnai jaučiamas skausmas. Kadangi šarmai naikina rūgštis, geriant daug jonizuoto šarminio vandens skausmai mažėja, nes kraujas pildomas papildomai šarminėmis medžiagomis, jas atiduos raumenims.
Labai svarbi jonizuoto šarminio vandens molekulinė struktūra. Mažesni molekuliniai dariniai nei įprasto vandens skystina kraują. Dėl to, kad kraujas skystesnis, jis lengviau perneša deguonį kur reikia. Kai daugiau deguonies, mažesnė tikimybė susidaryti pieno rūgščiai (ji susidaro, kai ląstelėms pradeda trūkti deguonies). Be deguonies vyksta anaerobiniai reiškiniai, dėl to yra sunkiau dirbti, pavargstama ir greičiau ima skaudėti raumenis. Be to, dėl mažesnių molekulinių darinių jonizuotas šarminis vanduo yra takesnis, taigi jis greičiau įsisavinamas, lengviau „pagirdo ištroškusiais“ ląsteles, lengviau tirpina ir valo toksinus bei riebalus iš mūsų organizmo ir taip padeda reguliuoti svorį.
Lengvas eikvojamų natrio atsargų papildymas
Jonizuotame šarminiame vandenyje yra didesnis šarminių mineralų kiekis. Moksliškai įrodyta, kad labai intensyviai dirbant ar sportuojant smarkiai mažėja natrio kiekis kraujyje, kuris yra atsakingas už šarminio buferio reguliacinius procesus. Kitaip tariant, jeigu jo mažėja, mūsų organizmas rūgštėja. Jonizuotame šarminiame vandenyje yra didesnė natrio jonų koncentracija nei įprastame vandenyje, todėl lengviau galima atstatyti prarandamas jo atsargas.
Padeda reguliuoti svorį
Dažnai sportuojančio žmogaus motyvas, ypač pavasarį, yra ne tik sutvirtinti kūną, bet ir numesti per žiemą priaugtus nereikalingus kilogramus, susikaupusius riebaliukus. Vanduo turi ypatingai svarbų vaidmenį svorio reguliavime, nes būtent jis transportuoja maistą į ląsteles ir pašalina iš jų atliekas. Jonizuotas šarminis vanduo yra daug takesnis nei įprastas vanduo, todėl jis lengviau prasiskverbia pro ląstelių sieneles, lengvai išplauna rūgštines atliekas, kurios ir yra pagrindinė viršsvorio priežastis. Akivaizdus pavyzdys, kad jonizuotame šarminiame vandenyje riebalai tirpsta.
PAGRINDINĖS JONIZUOTO ŠARMINIO VANDENS NAUDOS SPORTUOJANTIEMS:
SPECIALISTAS ATSAKO
Vitalijus Smackis, sporto klubo „Sporto kodas“ vadovas, treneris, biochemikas
www.sportokodas.lt
Kuo naudingas jonizuotas šarminis vanduo sportuojantiems?
„Intensyvios treniruotės metu dažnai susitraukinėja kūno raumenys, dėl ko organizmas yra stipriai užrūgštinamas. Toks procesas mažina raumenų susitraukimo pajėgumą, ištvermę. Šarminio vandens naudojimas treniruotės metu leidžia sumažinti ar išvis eliminuoti rūgštėjimo procesą. Tai leidžia intensyviai ir optimaliai apkrauti darbu treniruojamas raumenų grupes.“
Kokie yra sportininkų mitybos ypatumai? Kaip jonizuotas šarminis vanduo padeda kovoti su organizmo rūgštėjimu?
„Daugelis sportininkų treniruojasi labai dažnai, mažina savo kūno masę, kad atitiktų svorio kategorijas, todėl valgomas maistas turi daug baltymų, naudojama daug polinesočiųjų riebalų. Toks maitinimosi rėžimas lemia organizmo rūgštėjimą. Jonizuotą šarminį vandenį ląstelės lengviau įsisavina, jo pagalba lengviau pašalinami iš organizmo likutiniai produktai (toksinai). Į ląsteles patenka daugiau šarminių medžiagų, kurios padeda subalansuoti šarmų ir rūgščių pusiausvyrą.“